A Barca nyerte a klasszikust

Ezúttal a palánkok alatt bizonyult jobbnak a Barcelona az ősi rivális Real Madridnál.

A sportág szerelmesei boldogok lehetnek, hiszen fantasztikus mérkőzésekkel kényeztették őket a csapatok az Euroliga csütörtöki játéknapján. A klasszikus parádésan izgalmasra sikeredett, de Hanga Ádámék is a szezon egyik legkiválóbb összecsapásán verték a CSZKA Moszkvát.

Hazai pályán fogadta az FC Barcelona Lassa (ESP) csapatát a címvédő Real Madrid (ESP). A mérkőzés két Justin Doellman hárompontossal indult, majd nem sokkal később már 8-0 volt az állás a vendégek javára. Innentől azonban beindult a fővárosi csapat gépezete, szigorítottak a védekezésen és 27-17 arányban nyerték az első negyedet. A következő etapban is dominált a Madrid, úgy tűnt sima győzelem lehet belőle. 48-34- re is vezettek a hazaiak közvetlen a nagyszünet előtt, ráadásul Juan Carlos Navarro a Barcelona játékmestere egy ütközés következtében megsérült. Doellman utolsó másodperces triplájára nem is igazán hördült fel senki, még így is tíz pont felett zárta az első félidőt a Real. A harmadik negyed utolsó 3 percéig 61-47-es hazai vezetésnél, lefutottnak tűnt a mérkőzés, annál is inkább, mert a Barcelona addig a pontig nem mutatta a feltámadás jeleit sem. Itt azonban kevesebb, mint három perc alatt Thomas Satoransky és Stratos Perperoglu vezetésével egy 12-0-s rohanást produkált a katalán csapat. A negyed végére egy pontra sikerült faragni a hátrányt. Majd egy kiélezett utolsó játékrész következett, ahol egy perccel a vége előtt még 85-80 volt az állás a Real Madrid javára, de jött Doellman és megnyerte a meccset a Barcelonának. Az utolsó dobását ismét dudaszóra engedte el, akárcsak az első félidőben. Így 86-87-re végül a vendégek diadalmaskodtak, bizonyítva, hogy nincs elvesztett mérkőzés. Justin Doellman, Hanga Ádám korábbi csapattársa, ihletett napot fogott ki, hiszen úgy dobott 24 pontot, hogy 6-ból 6 hárompontost értékesített.

Justin Doellman - a meccs legjobbja Foto: euroleague.net

Hanga Ádámot említve, meg kell jegyeznünk, hogy honfitársunk csapata a Laboral Kutxa (ESP) 81-71 arányban múlta felül a roppant erős CSZKA Moszkvát (RUS). Félelmetes hangulatban, kitűnő meccset nyert hazai pályán a spanyol csapat. A képen éppen zsákoló Hanga Ádám 10 ponttal, 4 lepattanóval, 2 szerzett labdával, 2 blokkal és 2 kiharcolt faulttal járult hozzá a sikerhez. A Laboralból többen is kiválóan teljesítettek. Ádám mellet a második félidőben ugyan kidőlő Tornike Shengelia (11 pont 6 lepattanó), Darius Adams (13 pont 6 gólpassz), Fabien Causeur (15pont 8/5 hármas), illetve az óriás Ioannis Bourousis (19 pont 13 lepattanó) is jó játékkal rukkolt elő. Ennek fényében nem csoda, hogy a spanyolok megverték orosz ellenfelüket. Moszkvai oldalon a 18 pontos és 7 gólpasszos Milos Teodosicot lehet kiemelni, igaz a hajrában több hibát is vétett, majd ki is állítatta magát. A Laboral lehengerlő utolsó két percet produkálva 69-70-ről fordította meg az állást 81-71-es végeredményt elérve.

A csütörtöki eredmények után az F csoportból a fent említett négy csapat mindegyike 2 győzelemmel és 2 vereséggel áll jelenleg. Az E csoportban a következő eredmények születtek: Lokomotiv Kuban Krasnodar (RUS) – Panathinaikos Athén (GER) 76-67, Cedevita Zágráb (SRB) – Anadolu EFES Isztanbul (TUR) 84-80.