Sopron: Ez már 6

A Szolnok soproni veresége után, az ismét hosszabbításban győző paksiak a tabella élén.

Kivételesen minden mérkőzést szombaton játszottak le a férfi kosárlabda-bajnokság 15. fordulójában.

A bosnyák Ervin Jazvin személyében új center mutatkozott be a Kaposvárban, amely visszatért a helyes ösvényre, hiszen Hendlein-Puljko-Spica trió ellenállhatatlan játékával, győzött Nyíregyházán.

A szabolcsiak mellett mélyül a gödör Jászberényben is, ahol a csapat most sem úszta meg 100 alatt. Most éppen a Falco-tól, az egyetlen csapattól, akit ebben a bajnokságban – ősszel – le tudott győzni. A képen a korábban Jászberényben is játszó Rakic, immár a Falco mezében.

Egy szoros, fordulatos mérkőzésen megszerezte idei első győzelmét a Szeged csapata. A Kecskemétben ismét extrát nyújtott Derasimovic, de a tavalyi ezüstérmes számára egyre távolodik a felsőházi rájátszás.

Nem sikerült jól a csarnokavató a MAFC számára, hiszen a ZTE visszavágott az őszi vereségért és főként légiósai remeklésének köszönhetően, az őrült hazai hajrá ellenére is győzött a fővárosban. Érdekesség, hogy a jól játszó, és 18 pontot termelő Smith, 11 büntetőjéből mindössze 4-et (!) dobott be. Az egerszegiek ezzel a dobogó alsó fokára léptek fel.

Az Olaj számára ismételten nem bizonyult elegendőnek az egynapos pihenő egy nyugat-magyarországi rangadó előtt, mert ahogyan decemberben Körmenden, ma Sopronban is csak futottak az eredmény és a kanadai Laroche vezette ellenfél után. A Sabáli csapat sorrendben hatodik győzelmét aratta.

A szolnokiak vereségével immár egyedül vezeti a tabellát a Paks, amely a múlt heti meccséhez hasonlóan, újra komoly hátrányból fordított és ismét hosszabbításban győzött, ma a harcos Pécs ellenében, amely az utolsó másodpercekben még vezetett az atomvárosban. Csirke Ferenc a vereség ellenére, joggal lehet büszke csapatára. A hazaiaknál Dunn 31, míg Barnies 25 ponttal segítette csapatát.

Ezen eredmények ismeretében kezdődött meg Székesfehérváron az Alba-Körmend rangadó. A hazaiaknak különös fontossággal bírt a mérkőzés, ugyanis a táblázat első négy helyezettje ellen, nem hogy nem nyertek rangadót, hanem a ZTE-től pl. már kétszer is kikaptak. Parázs hangulatban, de közel sem telt ház előtt kezdődött a mérkőzés, ami azért is meglepő, mert Körmendről is több százan utaztak a koronázó városba. 7:0-s rohanással kezdett a Dzunics gárda, de Tóth Norbert pontjaival hamar zárkózott a Körmend. Változatos első negyed után kétpontos hazai előnyt (23:21) mutatott a nagyóra, de a második negyedet – copyzva az elsőt – ismét 7:0-al kezdték a hazaiak, Pearson ponterős játékának köszönhetően. Ezek után nem hatott meglepetésként, hogy a 25. percben Lóránt büntetője után már tízzel ment az Alba, sőt, mivel nem ültek a körmendi triplakísérletek – 14-ből csak öt hullott be – hamarosan 15 lett a különbség (42:27). A sokkal-sokkal jobban játszó Alba Fehérvár 48:29-es vezetésével vonulhattak az öltözőbe a csapatok.

A harmadik etapot nem kezdte olyan álmosan a vendéggárda, mint az első, kétszer tíz percet, és ha lassan is, de egyre közelebb zárkóztak a dobásokban többet hibázó Albához.  Nem sokáig reménykedhettek azonban a vendégszurkolók, hiszen egy ritmusváltás után, Spurlock és Chery pontjainak köszönhetően visszaállt a nagynak nevezhető különbség (59:41). A fehérváriak saját játékukat játszották és az utolsó negyed előtt (66:49) nem volt kérdés: megszakítják rossz sorozatukat és megszerzik első győzelmüket a vezető négyes valamelyike ellen. Így is lett, miután a minden mutatóban jobb hazaiak magabiztosan verték immár közvetlen riválisukat.

A férfi kosárlabdázók küzdelemsorozatára továbbra sem lehet semmiféle panasz, sőt vélhetően az ínyencek minden igényét is kielégíti.

Eredmények:

MARSO Nyíregyháza – Kaposvári KK 68-84 (19-19, 12-22, 20-23, 17-20)
MAFC – Zalakerámia ZTE KK 82-85 (20-29, 17-11, 15-30, 30-15)
Falco-Trend Optika KC Szombathely – JP-TOP COP Jászberény 100-76 (20-27, 26-8, 27-14, 27-27)
Atomerõmű SE – PVSK-PANNONPOWER 98-92 h.u. (25-22, 14-26, 21-14, 24-22, 14-8)
Naturtex-SZTE-Szedeák – KTE-Duna Aszfalt 77-73 (16-14, 27-24, 16-18, 18-17)
Sopron KC – Szolnoki Olaj KK 88-76 (21-10, 29-18, 23-22, 15-26)
TLI-Alba Fehérvár – Egis Körmend 88-72 (23-21, 25-8, 18-20, 22-23)