Szolnokon is török hódoltság

Nem sikerült revansot venni a török sztárgárdán.

Vajh mi járhat a játékosok fejében egy olyan mérkőzés előtt, amikor is a soron következő ellenféltől 7 nappal ezelőtt nagyon komoly verést kaptak. Ráadásul, a keret továbbra is formálódik a Tisza partján (igaz Isztambulban is), hiszen az egészségügyi problémákkal küszködő Olekszandr Lipovijjal szerződést bontott a klub, és helyére az Euroliga tapasztalattal is rendelkező, 31 éves, horvát hátvéd, Goran Vrbanc érkezett. Pór Péternek azonban nem a kényszerű játékos mozgás miatt fájhat leginkább a feje, hanem azért, mert a legjobb játékosa, Strahinja Milosevic, megsérült az „odavágón” így ő hosszabb ideig nem állhat a csapat rendelkezésére. Mindezek függvényében, az Olaj a Wittmann-Vojvoda-Borisov-Kovács-Gregory, azaz egy viszonylag alacsonyabb szerkezetű kezdőötössel próbált revánsot venni török riválisán. A kezdeti idegességet mindkét oldalon elhibázott triplakísérletek mutatták, de az első pontokat Micov büntetői révén, a vendégek jegyezték.  A törökök egészen más hőfokon és sebességen kosárlabdáztak, így a negyedik percben már 4 csapatfaulttal állt a Szolnok, ami természetesen nagyban befolyásolta az első negyed végkimenetelét. Az ötödik percben mutatkozott be új csapatában Goran Vrbanc, míg a másik oldalon, a tavaly, még a Houston Rockets-ban pattogtató Joey Dorsey érkezett. Az első felvonást ennek megfelelően a törökök hozták 18:13-ra. A második etap azonban remekült indult, hiszen főként Jones és Burell pontjaival az Olaj igyekezett felnőni a feladathoz és a nagynevű riválisához. Huszonegynél be is következett az egál, majd Wittmann triplája után először volt az Olajnál az előny. A feljavult játékkal, a negyedet sikerült is hozni, de a szünetben még mindig a Galata vezetett 35:32-re.

A harmadik játékrészben még tartotta magát a magyar bajnok, de a záró felvonásra elfáradtak a mieink. A remélt visszavágás nem született meg, de még a tisztes helytállás is csak részben sikerült, ugyanis az isztambuli 28 pontos vereség után, Szolnokon is 20 ponttal (54:74) kapott ki az Olaj. A 30 percen át mutatott játék biztató, és erőt adhat a folytatáshoz. Az, hogy 74 ponton sikerült tartani az Eurocup legfőbb favoritját, mindenképpen dicséretes, de hazai pályán elért 54 pont ezen a szinten nagyon-nagyon kevés. Jövő héten a magyar bajnok Olaszországba utazik, a Tiszaligetben legyőzött Sassarihoz.

EuroCup, Második Csoportkör, N csoport, 4. forduló
Szolnoki Olaj KK – Galatasaray Odeabank (török) 54-74 (13-18, 19-17, 13-12, 9-27)