Újra a tabella élén az Olaj

Közvetlen riválisa felett aratott könnyű győzelmével visszavette az első helyet a Szolnok a kosárbajnoki tabellán.

Minden mérkőzést ma rendeztek a kosárlabda bajnokság 16. fordulójában. A nyitányt a MAFC-Alba jelentette, ahol a 30:60-as félidei állást követően aligha lehetett komolyan venni a második játékrészt, hiszen a legfőbb kérdés az volt: vajon 100 fölé jutnak-e a vendégek?

Fantasztikus hangulatban, teltház előtt kezdődött meg a Kaposvár-ZTE rangadó. A sok sérültje és maródija miatt, a hét közben leginkább egy kórházi elfekvőre hasonlító somogyiak, azért az acélos Ubilla-Puljko-Baki-Hendlein-Spica ötössel kezdtek és szinte végig uralták is a mérkőzést. A vendégeken az biztosan nem segített, hogy a zseniális Puljko (a záró felvonásban) két perc alatt négy triplát süllyeszt el a Zete gyűrűjében. Egy elképesztő (hangulatú) mérkőzésen, fantasztikus győzelmet aratott a ZTE győzelmi szériájának véget vető Kmézics csapat.

Fantasztikus, sőt, izgalmas mérkőzést láthattak a Novomatic Arénába kilátogató szurkolók is. A hazaiak higgadtabbak maradtak a drámai végjátékban és sorozatban HETEDIK MÉRKŐZÉSÜKET nyerték meg Sabáli Balázs fiai. A Szolnok ellen varázsló Laroche jó formája máig is kitartott, hiszen a kanadai irányító 20 pontjával és 36-os VAL indexel vétette észre magát. Az első képen, a szintén jól játszó Tiggs.

A forduló meglepetését aratta a Kecskemét, amikor is a bajnoki címről titkon álmodozó, de még Dickersont mindig nélkülöző Körmendet fektette magabiztosan két vállra. Többször írtunk arról, hogy a KTE-ben a légiósok hétről-hétre milyen nagyszerű teljesítményt nyújtanak, de sokszor ennek ellenére vereséggel távozik csapatuk a parkettről. Most nem Derasimovic, hanem az élete formájában játszó, 16 pontot, 17 lepattanót, 12 kiharcolt faultot jegyző Ivosev volt a csapat motorja, aki ezzel 50-es VAL-t „íratott” a neve mellé, és az egész forduló legjobb teljesítményét nyújtotta.

A Nyíregyháza ősszel, hazai pályán megverte a Pécset, de zsinórban öt zakónál tart. Most pedig már hatnál, mert Csirke Ferenc csapata a kisebb megingásokat is túlélve visszavágott.

Hosszú-hosszú szünet után végre mosolyoghatnak a jászberényi szurkolók, hiszen kedvenceik remek egyéni teljesítményeiknek köszönhetően, 14 vereség után végre győzni tudtak, az új amerikai centerükkel, Clayton Vette-tel felálló szegediek ellen. A második képen, a 40 percet játszó Horváth Ákos, aki ismét a Jászberényiek egyik vezére volt.

Ki feledné a szezon eddigi legjobb mérkőzést, a 21:0-s szolnoki vezetés után háromszori hosszabbításba torkolló és paksi győzelemmel véget érő, őszi szuperrangadót? A visszavágón, a sok hibával tarkított első negyed után ötpontos vendégelőnyt (14:19) mutatott a nagyóra. Az Olaj csak a félidő közepén ragadta magához a kezdeményezést, amikor is Vojvoda triplájával először vezetett 23:21-re. Ettől kezdve uralta is a mérkőzést a bajnok és 3 pontos (33:30) előnnyel vonulhatott pihenőre a két csapat.

A harmadik negyedben, a kisebb sérüléséből felépülő és visszatérő Milosevic vezetésével folytatódott az Olaj dominanciája. Kovács Péter ismét bizonyította, hogy az egész liga egyik legjobb védőjátékosa, és remek megmozdulásainak is köszönhetően tartotta nagyjából 10 pontos különbségen a Szolnok riválisát. 51:41-es állásnál vágtak neki a csapatok az utolsó 10 percnek. Érdemben már nem változott a játék képe. A kispadon ülő Schmidt Béla arca sok mindenről árulkodott, amikor is pocsékul célzó játékosai sorra hibázták el lehetőségeiket.Az így kialakult végeredménnyel az Olaj nemcsak egyszerű győzelmet aratott legnagyobb riválisa ellenében, hanem az esetlegesen kialakuló pontazonosság esetére is kedvezőbb helyzetbe került.

Az, hogy ez a fáradt Szolnok ilyen magabiztosan verte legfőbb ellenfelét, nem sok jót ígér a többi csapat számára, de természetesen rengeteg van még hátra az alapszakaszból. Soha rosszabb meccseket! Hajrá, Magyar Kosárlabda!

Eredmények:

MAFC – TLI-Alba Fehérvár 84-108 (14-32, 16-28, 24-27, 30-21)
JP-TOP COP Jászberény – Naturtex-SZTE-Szedeák 86-77 (21-24, 15-23, 25-16, 25-14)
Kaposvári KK – Zalakerámia ZTE KK 90-74 (22-15, 19-20, 21-15, 28-24)
Sopron KC – Falco-Trend Optika KC Szombathely 82-81 (18-24, 24-14, 22-16, 18-27)
KTE-Duna Aszfalt – Egis Körmend 86-74 (19-9, 22-16, 20-25, 25-24)
PVSK-PANNONPOWER – MARSO Nyíregyháza 82-66 (22-18, 28-12, 7-20, 25-16)
Szolnoki Olaj KK – Atomerőmű SE 71-58 (14-19, 19-11, 18-11, 20-17)

Fotók: kosarsport.hu, sakc - Tóth Zsombor