Mi folyik ott, Sopronban?

Sabáli Balázs csapata a diósgyőri lányok sorozatát másolná.

Christopher Dunn (labdával) a paksiak vezére volt ma

A ZTE-Pécs meccset már csütörtökön lejátszották, de a másik hat mérkőzés mára maradt a férfi kosárlabda-bajnokság 17. fordulójában. A tv-derbin már az első negyedben tudatosította a szombathelyiekkel az ASE, hogy miért is állnak 9:0-s hazai mutatóval, azaz miért bevehetetlen erőd a Gesztenyés úti sportcsarnok. Gyakorlatilag ugyanis 10 perc alatt eldőltek a lényegi kérdések, miután a csapatok 27:9-el szusszanhattak egyet. Kálmán Lászlónak szörnyű lehetett néznie fia vergődését, hiszen a Falco sem támadásban, sem védekezésben nem teljesített jól, így a második negyedben ritkán került húszon belülre a szombathelyi gárda. A 45:23-as félidei állás ismeretébenfélő volt, unalomba fullad a második játékrész. A vendégek azonban tettek róla, hogy ez ne így legyen. Miljan Rakic vezetésével egészen -13-ig zárkóztak a 3. negyed végére (63:50) és felcsillant a remény, hogy még szoros is lehet a vége. Nem lett, hiszen a paksiak minden játékelemben ellenfelük fölé nőttek, így ilyen arányban is megérdemelten nyerték meg 10. hazai mérkőzésüket. A Falco továbbra is kétarcú csapat, amely csarnokától távol viszonylag ritkán arat győzelmet.

A MAFC ismét „a Gabányiban” fogadta az egyre jobban összeálló Kaposvárt. Ellentétes negyedek után az eddig idegenben mindössze egyszer győző Kmézics csapat diadalmaskodott, így egyelőre nem hoz szerencsét az új csarnok az egyetemistáknak. Puljko a múlt hét után ismét négy triplát hintett, bár a másik oldalon Smithnek öt is sikeredett.

A Körmend ma már közel sem az a döntőesélyes gárda, akiknek ősszel neveztük/tartottuk őket. Ez részben kényszerű és nem éppen szerencsés légiós „mozgásuknak” is betudható, de a csapat kisebb gödörben van, ez tagadhatatlan. Legyőzték ugyan az utolsó Jászberényt, de a mutatott játék miatt vélhetően mélyültek Teo Cizmic ráncai.

Sitku Ernőék hat mérkőzéses vereségsorozatban voltak, ami immár hétre nyúlt, hiszen a bajnokság csúcsfavoritja elképesztő fölényben játszva, simán győzött Nyíregyházán. A szolnokiaknál a bajnokságban is bemutatkozott a 14 pontot a közösbe tévő Goran Vrbanc.

Juhos Levente (labdával) a soproni "védőőrizetben"

Nem voltak egy súlycsoportban a csapatok Szegeden, és Székesfehérváron sem. A legjobbját, Branko Jereminovot elvesztő Tisza-partiak ellen már negyvennel is vezetett az SKC, így kétség sem fért Sabáli Balázs csapatának sorozatban elért nyolcadik győzelméhez. Mi folyik a hűség városában? Mielőbbi felépülést kívánunk a szerb irányítónak. Az Alba ellen Derasimovic és Karahodzic triplái is kevésnek bizonyultak, mert a hazaiak is közel extrán dobtak és végig kézben tartották a mérkőzést.

Eredmények:

Atomerőmű SE - Falco-Trend Optika KC Szombathely 83-62 (27-9, 18-14, 18-27, 20-12)

MAFC - Kaposvári KK 86-90 (30-18, 6-26, 21-23, 29-23)

MARSO Nyíregyháza - Szolnoki Olaj KK 68-86 (18-25, 15-19, 16-18, 19-24)

Naturtex-SZTE-Szedeák - Sopron KC 60-102 (14-30, 15-22, 12-30, 19-20)

Egis Körmend - JP-TOP COP Jászberény 77-68 (20-20, 12-14, 24-7, 21-27)

TLI-Alba Fehérvár - KTE-Duna Aszfalt 93-69 (27-14, 25-16, 18-21, 23-18)

Fotók:kosársport.hu