Vége

Két sorozatnak is vége szakadt ma este.

Különleges napra ébredt a magyar férfi kosárlabdasport, ugyanis szerda este a Szolnok Zaragoza elleni Eurocup mérkőzése mellett zajlott a bajnokság 18. fordulója is. Így cikkünk első felében az európai színtérről tudósítunk, utána pedig bemutatjuk a magyar csapatok ma esti vetélkedésének eredményeit.

Az Olaj utolsó állomásához érkezett az Eurocup sorozatban, hiszen bravúrral sem tudott volna továbbjutni csoportjából eddigi teljesítménye alapján. Stanley Burrell nem állt Pór Péter rendelkezésére, Strahinja Milosevic (a képen labdával) azonban felgyógyult sérüléséből és lendületet adhatott csapatának egy méltó befejezésre. Ennek megfelelően remekül kezdte a mérkőzést a Szolnok, a 3. percben 7-3-at mutatott a tábla a hazai gárda javára. A csapat harcias védekezése és támadása a közönséget is felpörgette már az első percekben és a spanyol csapat a 4. percben időkérésre kényszerült. A második negyed feléig bírta a tempót a magyar bajnok, de akkor kezdett magára találni a Zaragoza is és átvette a vezetést. Ebből nem is engedett, a Szolnok minden küzdése és Vojvoda 20 pontja ellenére is alulmaradt. Így vereséggel búcsúzik a magyar bajnok az Eurocuptól, de így is tiszteletreméltó az, amit ebben a sorozatban elért!

De nézzük mi is történt idehaza. Az egyre jobb Kaposvár ma komoly skalpot szerzett, hiszen izgalmas mérkőzésen verte a nálánál esélyesebbnek vélt Albát. Puljko ismét berámolta az egyre inkább védjegyének számító 4 hármast.

Végre győzelemnek tapsolhattak „a Gabányiba” kilátogató szurkolók, miután a MAFC, a 38-as VAL indexig szárnyaló Sihota vezérletével legyűrte a Pécset.

A fővárosiak győzelme igencsak rosszul eshetett némely csapat számára, hiszen mind a Nyíregyháza (Szombathelyen), mind a Szeged (odahaza az ASE-től) kikapott, bár a Jászberény hosszabbításban verte a Kecskemétet, így a táblázat alsó régiója is elképesztően izgalmas.

Szegedi győzelmével újra a tabella élén az ASE  Foto: kasarsport.hu

Persze a semleges kosárlabda barátokat az érdekelte leginkább vajh megszületik-e a Sopron 9. (zsinórban elért) győzelme. Nos, nem. A Körmend ugyanis fantasztikus védekezésével, a mérkőzést végig kézben tartva, fölényes győzelmet aratott a NOVOMATIC Arénában. Ez aztán a meglepetés, főleg azok után, hogy legutóbb azt írtuk: ez már nem az ősszel megismert Körmend. Most alaposan ránk cáfoltak

A ZTE-Olaj rangadót február 24-én pótolják.

Eredmények:

EuroCup, Második csoportkör, N csoport, 6. forduló
Szolnoki Olaj KK - CAI Zaragoza (spanyol) 70-80 (26-17, 11-20, 20-26, 11-17)

Férfi bajnokság 18. forduló:

Kaposvári KK – TLI-Alba Fehérvár 88-83 (26-17, 17-28, 23-20, 22-18)
Naturtex-SZTE-Szedeák – Atomerőmű SE 71-90 (20-21, 19-23, 14-24, 18-22)
Falco-Trend Optika KC Szombathely – MARSO Nyíregyháza 94-74 (23-15, 25-18, 23-19, 23-22)
Sopron KC – Egis Körmend 61-80 (20-28, 13-13, 16-22, 12-17)
MAFC – PVSK-PANNONPOWER 87-71 (24-24, 20-16, 20-15, 23-16)
JP-TOP COP Jászberény – KTE-Duna Aszfalt  95-88 h.u. (18-18, 18-18, 22-23, 21-20, 16-9)