Egyetemi bravúr

Továbbra is izgalmakkal teli a férfi kosárlabda bajnokság alapszakasza.

Fotó: Kürti János (Turf&Sports)

Hétközi fordulóval folytatódtak a férfi kosárlabda-bajnokság alapszakaszának küzdelmei.

A jelenleg 8. helyen álló Kaposvár hazai környezetben fogadta a kupagyőztest, aki a felsőház szélén inog, így pozíciójának megerősítése végett mindenképpen nyernie kellett Somogyban. A Körmend legutóbbi meccseihez hasonlóan gyengébben kezdte a játékot, mint ellenfele, lemaradásukat azonban már az első negyed végére ledolgozták (25-25). Sőt, a félidőben már vezettek, a harmadik negyed 4. percében pedig már 51-61 volt az állás a Körmend javára. Végül pedig 100 pont fölött dobva a vasi csapat felőrölte a Kaposvárt, ezzel pedig nagy lépést tett a felsőház felé vezető úton.

Nehéz mérkőzés várt a Falco-ra, aki a címvédő Tisza-partiak otthonába utazott. Azonban a meccs kiegyenlítetten folyt, végül pedig egészen szorosan, de egy izgalmas végjátékban a Szolnok felülkerekedett ellenfelén és 3 pontos győzelmet aratott.

Vélhetően nagy meglepetést okozott volna a nyíregyi gárda, ha meg tudta volna zabolázni a soproni ördögöket, ráadásul a Novomatic Arénában. Ez nem is történt meg, a hazaiak magabiztos fölénnyel verték a Sitku csapatot.

A forduló rangadójának ígérkezett az Alba-ASE meccs. A két felsőházba igyekvő csapat közül a fehérváriaknak olyan szempontból volt jelentős a győzelem, hogy a tabellán őket megelőző csapatok közül legalább egyet az uralmuk alá tudtak vonni egy mérkőzés erejéig, az atomvárosiaknak pedig fontos lépés lett volna első helyük megtartása érdekében. A mérkőzés kezdete azonban nem az ő szájuk íze szerint alakult, 6 perc alatt összesen 4 pontot tudott dobni Schmidt Béla csapata. Ezután azonban megrázta magát az ASE és a nagyszünetre át is vette a vezetést (44-47). Ennek ellenére az Alba hosszabbítást harcolt ki az utolsó percekben, melyben Lóránt és Spurlock vezetésével, 108-103 arányban legyőzte az atomvárosiakat.

A hazai pályán remeklő MAFC Kecskemétre látogatott, hogy idegenben is bizonyítson. Az első negyedben ezt meg is tette, több mint 10 ponttal vezetett az etapban (21-35). Az utolsó felvonásban azonban Ivosev vezetésével (42 dobott pont, 60 VAL !) fordított a KTE, már-már kezében érezhette a győzelmet, de a döntő pillanatokat a MAFC használta ki és 101-99-re legyőzte idegenben a Kecskemétet. A képen labdával látható Smith, ismét az egyetemvárosiak legjobbja volt.

Pécsett csapott össze a tabellán 10. és 11. helyen álló csapat, a PVSK és a Szeged. A vezetés tekintetében váltakozó mérkőzésen végül Popadics és Horti vezényletével a hazai csapat diadalmaskodott, melynek köszönhetően előnybe került a középszakaszért folyó küzdelemben.

A berényiek legutóbb Nyíregyházán térdre kényszerítették a „Kék Cápákat”, de a 23. fordulóban a szezon egyik meglepetéscsapatát, a ZTE-t fogadták odahaza. Szrecsko Szekulovics csapata „kemény diót” jelentett az egerszegieknek, amit azonban, nagy izzadtság árán sikerült „feltörniük”.

Folytatás: szombaton.

Eredmények:

PVSK-PANNONPOWER – Naturtex-SZTE-Szedeák 83-74 (17-16, 28-20, 23-18, 15-20)
Szolnoki Olaj KK – Falco-Trend Optika KC Szombathely 68-65 (18-15, 15-10, 17-17, 18-23)
Kaposvári KK – Egis Körmend 86-101 (25-25, 19-22, 20-28, 22-26)
KTE-Duna Aszfalt – MAFC 99-101 (21-35, 20-18, 34-22, 24-26)
Sopron KC – MARSO Nyíregyháza 82-61 (22-17, 25-18, 18-18, 17-8)
TLI-Alba Fehérvár – Atomerőmű SE 108-103 h.u. (27-17, 17-30, 19-25, 31-22, 14-9)
JP-TOP COP Jászberényi KSE – Zalakerámia ZTE KK 80-84 (25-18, 18-23, 22-26, 15-17)